Психологічна підтримка учасників освітнього процесу

Практикум для дітей та підлітків "Твоя Сила"

Складні часи роблять дітей більш вразливими й одинокими. Стрес часто робить і дорослих, і дітей безпомічними, та саме зараз ми всі так потребуємо опори на внутрішню силу. 

Ця книжка – практикум для дітей і підлітків, у якій кожне просте завдання може стати містком до відчуття сили, розуміння своїх емоцій. У ній є як заохочення до роздумів, так і конкретні практики з регулювання емоцій.

Усі 22 практики можна робити у своєму темпі подумки, можна працювати в самій книжці-практикуму, можна вирізати запропоновані шаблони і працювати з ними, можна розмальовувати.

Психологиня Світлана Ройз розробила цей практикум за 3 місяці до війни, коли відчувала, що діти потребували більшої підтримки та зміцнення. З початком повномасштабної війни довелося його трохи змінити, щоби зробити акцент саме на внутрішній силі, забравши те, що зараз може спричинити травматизацію.  

Використовувати книжку діти можуть як самостійно, так і на уроках. Також її можна пропонувати для опрацювання з психологом. До кожного завдання є просте пояснення. 

Що робити, якщо нічого не хочеться? Як допомогти близьким впоратися зі стресом? Як зупинити паніку?

Найшвидший спосіб знайти відповіді на ці та інші питання — завантажити Аптечку самодопомоги, створену у межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я, яка впроваджується за ініціативою першої леді Олени Зеленської.

В аптечці зібрані прості вправи для заспокоєння та поради для стійкості. Вона буде корисною всім, хто рідко чи часто відчуває емоційне спустошення, втому, напругу в тілі, паніку, злість, сум. А також тим, хто хоче підтримати своїх близьких.

Аптечку підготовлено на основі матеріалів Всесвітньої організації охорони здоров’я, «Довідника безбар’єрності» та за експертної підтримки Інституту психічного здоров’я Українського Католицького Університету.

Тут зібрано 20 коротких відео із практиками для дітей і дорослих, які допомагають у  стресових ситуаціях повертати собі спокій. Практики можуть виконувати як діти, так і дорослі. Окрім того, їх можна використати як вправи для руханок. До кожної вправи подано просте пояснення, як вона діє на людину, що зможуть зрозуміти навіть діти. Команда розробників:

  • Ідея: Світлана Ройз та Галина Титиш
  • Зміст практик: Світлана Ройз
  • Художнииця: Наталка Найда
  • Ілюстраторка: Майя Нгуєн
  • Озвучування: Марина Запорожець
  • Координаторка: Марина Маляренко
  • Команда аніматорів: Володимир Бабутін, Олександр Барилович, Марія Габ
  • Звукорежисер: Микита Барзішвілі
  • Артдиректор: Василь Дубовий
  • Окрема подяка: Ілля Філіпов і команда EdEra, ГO “Смарт Освіта”, Григорій Баран та Michel Taname.