Самоосвітня діяльність педагогічних працівників

Офіційний веб-сайт Міністерства освіти і науки України

Офіційне веб-представництво МОН України, що здійснює інформаційний супровід реалізація державної політики у сфері освіти і науки, координації наукової, науково-технічної та інноваційної діяльності, трансферу освітніх технологій тощо…

Веб-проєкт «Нова Українська школа»

Веб-проєкт «Нова Українська школа» створений ГО «Смарт Освіта» у партнерстві з МОН України для комунікації реформи «Нова Українська Школа». Містить новини освітньої галузі, аналітичні матеріали, афішу подій, бібліотеку навчально-методичної літератури, медіаматеріали про НУШ…

Електронна бібліотека Національної академії педагогічних наук України

Електронна бібліотека НАПН України акумулює інтелектуальні надбання українських науковців у галузі педагогічних наук з метою надання працівникам освіти і науки актуальних та достовірних інформаційних ресурсів, упровадження здобутків психолого-педагогічної науки у педагогічну практику…

Освітній портал «Освіта.ua»

Освітній портал «Освіта.ua» – Ваш путівник в освіті держави в умовах змін і суспільних викликів, дієвий засіб професійного розвитку та самоосвіти. Актуальні новини та події, нормативно-правове забезпечення освітньої діяльності, думки та поради освітніх експертів, практичні завдання для учнів і вихованців…

Портал «Вcеосвіта»: Спільнота активних освітян

Веб-проєкт «Вcеосвіта»: Спільнота активних освітян містить освітні новини, бібліотеку методичних матеріалів, дистанційні курси підвищення кваліфікації та вебінари для педагогічних працівників, он-лайн заняття, конкурси й олімпіади для учнів…

«Освіторія» — онлайн-медіа про освіту та виховання дітей в Україні

Веб-проєкт «Освіторія» акумулює цікаву та корисну інформацію про навчання і виховання дітей, систему освіти України та закордонні практики. Кращі кейси й методики для викладачів, а також море потрфбної інформації для учнів і їх батьків…

Базові цифрові навички. Сезон 1

Як знайти відповідь на будь-яке запитання, швидко та безкоштовно надіслати листа чи обмінятися фото з близькими? Як не стати жертвою інтернет-шахрайства та як налаштувати свій телефон і комп’ютер так, щоб усе було видно та чути? У цьому вам допоможе інтернет, комп’ютер та смартфон. А як ними користуватися? З’ясуємо із Ольгою Сумською — вже у першому сезоні!

Цифрові навички для вчителів

Якщо ви — вчитель, то цей серіал саме для вас. Ви навчитеся застосовувати онлайн-інструменти, щоб навчальний процес став більш захопливим і ефективним. Однак спочатку рекомендуємо переглянути освітній серіал «Базові цифрові навички».

Освітній портал «Педагогічна преса»

Освітній портал «Педагогічна преса» — он-лайн представництво державного інформаційно-виробничого підприємства видавництва «Педагогічна преса», заснованого МОН України. Містить дайджест новин  і подій, актуальні нормативні документи, інформаційно-методичні матеріали з навчання та виховання дітей і учнівської молоді…

Освітній портал «Острів знань»

Освітній портал «Острів знань» має на меті створення потужного соціально-освітнього простору, який об’єднає між собою учнів, педагогів і батьків. Місія веб-ресурсу – надання підтримки професійної діяльності вчителя й нових освітніх ініціатив, самореалізації та самоствердження педагогів через спільну практичну діяльність…

Освітній проєкт «На Урок»

Освітній проєкт «На Урок» створює необмежені можливості для обміну досвідом між освітянами. Містить бібліотеку методичних розробок і онлайн-тестів, вебінари, Інтернет-конференції та інтенсиви для учителів від учителів, цікаві та корисні статті, актуальні методики і дієві прийоми для професійної творчості…


EdEra Студія онлайн-освіти

Веб-проєкт «EdEra» — студія якісної та доступної онлайн-освіти. Творча команда проєкту пропонує усім охочим креативний цифровий контент: онлайн-курси, спецпроєкти, інтерактивні підручники та освітні блоги…

Веб-проєкт «Навчайте з дому» від Google

Веб-проєкт «Навчайте з дому» — головний центр інформації, підказок, тренінгів та інструментів з ресурсу Google for Education, який допоможе педагогічним працівникам і учням у дистанційному навчанні. Як зробити уроки доступними для всіх учнів, як залучати учнів до активної співпраці під час дистанційного навчання, як співпрацювати з іншими педагогами…


«Prometheus»: Платформа масових відкритих онлайн-курсів

Платформа «Prometheus» — український громадський проєкт масових відкритих онлайн-курсів. Головною метою проєкту є безкоштовне надання онлайн-доступу до курсів університетського рівня усім бажаючим, а також надання можливості публікувати та розповсюджувати такі курси провідним викладачам, університетам та компаніям…

Електронна бібліотека «УкрЛіб» («Українська бібліотека»)

Електронна бібліотека «УкрЛіб» («Українська бібліотека») — веб-проєкт, який робить українську літературу доступною для всіх, хто бажає її читати. Автори цифрового ресурсу намагаються популяризувати українську мову і культуру, плекати любов до рідної літератури у юного покоління…

«Відкрита книга»: безкоштовна електронна бібліотека класики української та світової літератури

Електронна бібліотека «Відкрита книга» — веб-проєкт, що містить величезну кількість художніх творів класиків української та світової літератури й усі твори шкільної програми з української і світової літератури, що структуровані за класами та авторами…

«Чтиво»: Вільна онлайн-бібліотека україномовної літератури

Вільна онлайн-бібліотека україномовної літератури «Чтиво» — зручна електрона книгозбірня як для пересічного читача, так і для людини, закоханої в літературу. Цифровий контент структуровано за тематичними колекціями авторів і розділами: «Художня», «Наукова», «Навчальна», «Дитяча», «Історична», «Химерна»…

Проєкт «Автентична Україна: Нематеріальна культурна спадщина»

Проєкт «Автентична Україна» створений Google Україна та Міністерством культури України з метою популяризації нематеріальної спадщини України. Подорожуючи реально та віртуально рідною країною, ми пізнаємо культуру народу, його духовні цінності, вивчаємо мову, намагаємося зрозуміти душу…

Загальнонаціональний проєкт «Сім чудес України»

Загальнонаціональний проєкт «7 чудес України» – прагнення показати українцям і світу історично значиме, архітектурно витончене, туристично привабливе, одним словом – красиве та унікальне обличчя держави, в якій ми живемо. Тематичні колекції «7 історико-архітектурних чудес України», «7 природних чудес України», «7 замків, фортець, палаців», «7 чудес Києва», «7 історичних міст та містечок»…

Віртуальний тур «Музеї України просто неба»

Проєкт «Музеї України просто неба» від Google Україна та Міністерства культури України запрошує здійснити віртуальні 3D мандрівки 7 українськими скансенами: Національним музеєм народної архітектури та побуту України (Пирогів), Музеєм народної архітектури та побуту Середньої Наддніпрянщини (Переяслав), Національним заповідником «Хортиця» (Запоріжжя)…

Веб-проєкт «Музеї онлайн» газети «День»

Цифровий ресурс «Музеї онлайн», створений з метою вивчення й осмислення української історії в межах проєкту «Україна Incognita» газети «День», — це віртуальний фонд з найкращими музейними експозиціями України: історико-археологічного музею «Прадавня Аратта – Україна», Острозького замку, музею Гетьманства…

Веб-проєкт «Ukraїner»: Мандрівка невідомою Україною

«Ukraїner» — медіа-проєкт, що розповідає про географічні, етнографічні й антропологічні цікавинки з усіх куточків України з метою переосмислення кожним історичних і культурних кодів своєї малої Батьківщини, усвідомлення цінності й неповторності власної країни України…

Проєкт «Поліфонія»: Онлайн-архів музичного фольклору

Проєкт «Поліфонія» — найбільший відкритий архів українського пісенного фольклору. Цифровий контент проєкту акумулював 5 років фольклорно-етнографічних експедицій, близько 2000 унікальних українських пісень і неповторність традиційної культури нашого народу!…

Онлайн-платформа «Google Arts & Culture»

Арт-проєкт Гугла дозволяє здійснювати віртуальні тури галереями музеїв світу, знайомитись з  інформацією про художні роботи, створювати свої власні віртуальні колекції тощо. Для огляду представлено 500 музейних колекцій і понад 80 тисяч експонатів…

Веб-проєкт «Українська національна революція 1917-1921 років» від Українського інституту національної пам’яті

Веб-проєкт про події Української національної революції 1917-1921 років та інтерактивна мапа «Місця пам’яті Української революції 1917-1921 років» від Українського інституту національної пам’яті.

Веб-проєкт «Українська Друга світова» від Український інститут національної пам’яті

Веб-проєкт «Українська Друга світова» від Український інститут національної пам’яті пропонує дізнатись більше про український вимір цієї страшної війни та долі її учасників на тлі подій найбільшого збройного конфлікту в історії людства. Тематичні колекції книг, документів, інфографіки, фото- та відеоматеріалів…

Інтернет-портал «Europeana.eu»: культурна та наукова спадщина Європи

Інтернет-портал «Європіана» містить тематичні колекції, галереї, блоги з мільйонами відцифрованих книг, музейних предметів, картин, фільмів, аудіо- та архівних записів, що акумулювали культурну та наукову спадщину Європи від передісторії до наших днів. Автори ресурсу намагаються зробити цю спадщину доступною для користувачів, залучити їх до популяризації й дослідження…